Seboderm İnternet Satış Sitesi Telefonla Seboderm Siparişi

Aşırı Kepek

Aşırı Kepek Nedir?

Aşırı KepekYoğun kepek sorunu sıklıkla sebore, egzama gibi rahatsızlıklarla birlikte görülür gerek egzama olduğunda gerekse yokken hastaların büyük çoğunluğunda malessezia furfur ve pitriazis sporum adlı mantarlar tespit edilir ve tedavinin özü bu mantarların yok edilmesi şeklinde olmalıdır. Aşırı kepek doğru olmayan tedavilerden sonra yeniden oluşma ihtimali yüksek bir hastalıktır.

Normal Kepek Probleminde Çözüm
Basit kepeklenmeler de sıradan kepeğe etkili şampuanlar yeterli olurken yoğun kepek sorunun çözümü daha etkili bir tedavi gerektirir. Asıl tedavisi mantarı yok eden tedavilerdir. Bunların en sık kullanılanı zink piritiondur.

Çinko elementinin formülize edilmiş bir formudur. Aşırı kepeklenmede uygulanacak tedavi yöntemlerinde en çok tercih gören maddedir. Zink pyrition ile tedavi mümkündür. Ancak yoğun kepeklenme, yağlanma, seboreik dermatit ve sedef benzeri rahatsızlıklar kepeklenmenin aşırı gözlemlendiği durumlarda climbazol ile daha etkili sonuçlara ulaşmaktadır. Aşırı yağlanma, aşırı kepeklenme ve yağlı egzama gibi sorunların temel sebebi mantar olduğu için zink pyrition ile birlikte climbazol kullanımı uygulanacak olan tedavide sonucun daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Zink pyrition kullanımı şampuanlarla sağlanabiliyor. Zink pyrition yapısı gereği hafif bir kötü kokuya sahiptir ve belli aralıklarla kullanım gerektirmektedir( iki günde bir kullanmak gibi). Seçilecek olan şampuan bu kokuyu hissedilemeyecek düzeyde azaltmalı ve günlük kullanıma uygun olmalıdır.

Aşırı Kepek Sorunu İçin Climbazol
Son 4-5 yıldır climbazol adlı mantar ilacı içeren şampuanlar yoğun kepeğin tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Climbazol cildi rahatsız etmez, kötü kokusu yoktur. Mantarları net bir şekilde yok ettiği için tedavi sonrası seboreik dermatit ve yoğun kepeğin tekrar oluşma ihtimali çok daha düşüktür.

Climbazolun zararlı etkisi olmadığı için normal şampuan gibi sürekli kullanılabilir. Oysa kortizonlu solusyonlar ve saf zink pritionlu şampuanlar zararlı etkileri sebebiyle haftada 2-3 defadan fazla kullanılamaz ve özellikle kortizonlu solusyonlar kısa sürede kesilmek durumundadır.

Seboderm

Aşırı Kepek Şampuanı SeboDerm
Klinik çalışmaları devam eden % 1 climbazol içeren seboderm şampuan seboreik dermatit hastalarına yepyeni bir tedavi seçeneği getirecektir. Şu ana kadar çalışma sonuçları son derece yüz güldürücüdür ve hasta memnuniyeti çok yüksektir. Bunun en önemli sebebi hastalığı kökünden halletmesi ve bunu yaparken saç köklerine ve cilde zarar vermemesidir. Seboderm şampuan klinik çalışmalar tamamlandığında eczaneler aracılığıyla satışa sunulacaktır. Seboderm bebek ve çocuklarda görülen konağın yok edilmesinde de etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SeboDerm © 2018