Seboderm İnternet Satış Sitesi Telefonla Seboderm Siparişi

Seboreik Dermatit

Kesin sebebi bilinmemekle birlikte hastaların büyük çoğunluğunda malessezia furfur ve pitriazis sporum adlı mantarlar tespit edilir yani tedavinin özü bu mantarların yok edilmesine dayanmalıdır. Bu mantarlar aşırı kepek vakalarının da büyük kısmında tespit edilmektedir. Seboreik dermatit uygun olmayan tedavilerden sonra yeniden oluşma ihtimali yüksek bir hastalıktır. İlaçların bir kısmı kortizon içeren solusyonlardır. Önemli bir kısmı da mantar ilacı içeren şampuanlardır. Kortizonlu solusyonlar daha çok şikayetleri azaltır, ama mantarı tedavi etmediği için hastalık tekrarlar.

Seboreik Dermatit

Zink Pirition Rahatsız Edicidir
Asıl tedavisi mantarı yok eden tedavilerdir. Bunların en sık kullanılanı zink piritiondur kötü kokusu ve saçı çok kurutması sebebiyle hastaların tedaviye uyumu daha zordur. Climbazol ile birlikte kullanıldığında alınacak sonuç çok daha başarı gösterecektir. Alınacak olan şampuan kalite açısından iyi seçilmedir. Seçilen şampuan Zink pyritionun kokusunun hissettirmeyecek kadar azaltmalı ve saçın kurumasını engellemelidir.

Climbazol Maddesi Çok Önemli
Son 4-5 yıldır climbazol adlı mantar ilacı içeren şampuanlar seboreik dermatit ve yoğun kepek sorununun tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Climbazol zink pirition gibi cildi rahatsız etmez, kötü kokusu yoktur. Mantarları net bir şekilde yok ettiği için tedavi sonrası seboreik dermatit ve yoğun kepeğin tekrar oluşma ihtimali çok daha düşüktür.

Climbazolun zararlı etkisi olmadığı için normal şampuan gibi sürekli kullanılabilir oysa kortizonlu solusyonlar ve zink pritionlu şampuanlar zararlı etkileri sebebiyle haftada 2-3 defadan fazla kullanılamaz ve özellikle kortizonlu solusyonlar kısa sürede kesilmek durumundadır.

Seboderm

Seboderm Şampuan
Klinik çalışmaları devam eden % 1 climbazol içeren seboderm şampuan seboreik dermatit hastalarına yepyeni bir tedavi seçeneği getirecektir. Şu ana kadar çalışma sonuçları son derece yüz güldürücüdür ve hasta memnuniyeti çok yüksektir. Bunun en önemli sebebi hastalığı kökünden halletmesi ve bunu yaparken saç köklerine ve cilde zarar vermemesidir. Seboderm şampuan klinik çalışmalar tamamlanmış eczaneler aracılığıyla satışa sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SeboDerm © 2018