Seboderm İnternet Satış Sitesi Telefonla Seboderm Siparişi

Kafada Egzama

Egzamanın en sık oluştuğu yer kafa derisidir. Saçlı deride aşırı yağlanma ve yoğun kepeğin eşlik ettiği ve sıklıkla kaşıntının da olduğu bir tür cilt rahatsızlığıdır, seboreik dermatit, sebore ve yağlı egzama olarak da adlandırılır. En sık görülme yeri kıllı alanlar ve özellikle saçlı bölge olmakla birlikte vücudun yağ salgısı olan her yerinde egzama görülebilir. Kafa derisi, sakal bölgesi, kaşların olduğu alanlar dışında vücutta en sık görüldüğü yer burun yan ve üstleri, kulak kanalı, meme ve koltuk altları ve apış arasıdır.

Saçta Egzama

Bütün hastalıklar gibi burada da sebebe yönelik tedavi yapılmalıdır. Bilindiği üzere kafadaki egzamanın bilinen en sık sebebi mantarlardır ve % 60-70 oranında rastlanmaktadır. Hastalığa sebep olan mantarları öldürücü madde içeren solüsyon ve şampuanlar yüksek başarıyla kullanılmaktadır. Daha çok mantar öldürücü climbazol ve ketokonazol içeren şampuan yanı sıra bitkisel kortizon içeren dermotto gibi losyonlar tercih edilir, kortizonlarla da iyi cevap alınsa da kortizonların yan etkileri hastayı ve doktorunu tedirgin edebilmektedir.

Şampuan olarak climbazol içeren şampuanlar seboreik dermatitin tedavisi ve tekrarının engellenmesi yönünde en etkili şampuanlardır ve şampuan alırken içeriğinde % 1 climbazol olduğuna dikkat edilmelidir. Ketokonazol içeren şampuanlar haftada 2 den fazla kullanılamazlar çünkü saçta ve saçlı deride sorun yaratabilmektedirler. Ancak climbazol içeren şampuanlar günlük kullanıma uygundur ve ek bir şampuana ihtiyaç duyulmaz.

Solüsyonlar arasında ise yan etki yapmayan madde TTO ve bitkisel kortizon meyan kökü extraktıdır.

Sonuç olarak; Kafa derisinde egzama varsa bundan kurtulacağınıza inanmalı ve doğru tedaviyi düzenli uygulamalısınız. Bunun için TTO içeren solüsyonları haftada 1-3 defa climbazol içeren şampuanları haftada 2-3 defa kullanmanız yeterlidir. Günlük kullanıma uygun climbazol içeren şampuanlar her gün de kullanılabilir. Doğru tedavi ve doğru idame tedaviyle yağlı egzamandan kalıcı olarak kurtulabilir tekrar oluşmasını engelleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SeboDerm © 2018