Seboderm İnternet Satış Sitesi Telefonla Seboderm Siparişi

Seboreik Dermatit Tedavisi

seboderm-sampuanÖzellikle seboreik dermatit gibi kronik hastalıklarda ilaçların yan etkisinden korkan hastalar bitkilerle tedavi olmayı tercih etmektedir. Bitkisel ilaçlar denilince akla bitkilerden elde edilen ilaçlar gelir. Bunların bir kısmı kocakarı ilaçları denilen ve etkinliği kanıtlanmamış karışımlardır.  Aynı zamanda  etkinlikleri şüphelidir.

Bilimsel Olarak Geliştirilen Bitkiseller
Diğer grup ise fabrika ortamında oranları bilimsel deneylerle belirlenmiş etkinliği deneysel çalışmalarla kanıtlanmış ürünlerdir. Fabrika ortamında üretimde her bitkisel özün miktarı, bu oranlarda elde edilebilecek başarılar ve olabilecek yan etkiler yüzlerce denek üzerinde basamak basamak denenerek tespit edilir.

Seboreik dermatit tedavisi için geliştirilen 2 bitkisel öz vardır ve şu şekilde etkilidir.

TTO (Tea Tree Oil)
Avustralya’da yetişen bir ağaçtan elde edilir. Seboreik dermatitte % 60 oranında rastlanan mantarı tedavi edici özelliği yanı sıra ciltteki kızarıklık, pullanma gibi klinik bulguları da yok eder.

Meyan kökü extractı
Ülkemizde yaygın olarak yetişmektedir. Bitkisel kortizon içermektedir. Kortizonlu kremler gibi etki ederken kortizonun yan etkilerine sebep olmaz, özellikle kaşıntı ve kızarıklık için oldukça etkilidir.

Saçlı deri seboreik dermatit tedavisinde % 4-5 TTO,  % 1 meyan kökü içeren solusyonlar kullanılır. Çok daha düşük oranlarda TTO içeren şampuanlar üretilse de bu tür şampuanların herhangi bir olumlu etkisi olması beklenmez.
Saçlı deri seboreik dermatiti tedavisi için üretilen ürünler arasında bu oranlara en yakın bitkisel içerik yoğunluğu olan DermoTTO solusyon vardır.

Seboreik Tekrarı Engellemek İçin Climbazol
Yoğun olarak kullanılan bitkisel özlerle tedavi edilen seboreik dermatitin tekrarını engellemek için (tekrarda en sık sebep malessezia furfur adlı mantardır) climbazol içeren Seboderm şampuan kullanılmalıdır. Seboderm şampuan rutin kullanılan şampuanlar gibi kullanılabilir.Ama istenirse haftada 1-2 defa kullanılarak da seboreik dermatitin tekrarı engellenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SeboDerm © 2018